Kristýna Anna Gladiš

Jak-na-krasne-vlasy

Jak na krásné vlasy?

Vlasy jsou symbolem ženské síly, vitality, ale i sexuality a plodnosti. Jsou ukazatelem životní, tělesné i duševní síly. Vlasy hned na první pohled symbolizují životní energii ženy. Vědomé moudré ženy si pletou copy, aby si uchovaly svou sílu.

Předkové věřili, že vlasy jsou energetickým napojením na vesmír. Ženy si nechávaly růst vlasy často až na zem, stříhaly je velmi zřídka, neboť stříhání bylo chápáno jako zbavování se své síly a ženského potenciálu.

Lidé si vlasů velmi cenili. Pečovali o ně a chránili je. Chránili totiž tak svou energii, sebe i svou rodinu.

Jaké vlasy sis přála, když jsi byla malá?

Snad každá jsme se setkala s pověrou, zaříkadlem, kouzlem nebo magickým rituálem spojovaným právě s vlasy. Jako častým magický předmět sloužil právě pramínek vlasů. I v pohádkách se setkáváme s vlasovou magií. Moudrost našich předků nebyla podpořena moderní technikou.

jak-pecovat-o-vlasy

Naše moderní doba, rychlost, stres, přehlcenost, nedostatečný odpočinek, spánek, přepracovanost, chemické látky všude okolo nás, to vše se podepisuje na kvalitě našich vlasů. Dlouhé husté vlasy, dříve téměř samozřejmost, nyní je spíše výjimkou.

Vlasy byly jedno z velkých témat mého života. Mnoho let jsem se trápila, řešila, co mi pomůže mít krásné, husté, dlouhé vlasy. Vždy jsem hodně pracovala, byla ve stresujícím prostředí, zkoušela jsem sice různé speciální prostředky na vnější péči o vlasy, ale stále jsem nebyla spokojená. 

Vlasy jsou časté téma žen okolo mě

Mé vlasy, i pleť, vždy rychle reagovaly na různé látky i životní situace a ne vždy se mi reakce zrovna líbila. Postupně jsem komplet omezila chemické ošetření vlasů. Zkoušela jsem i hennu a podobné přírodní barvy a masky. Vyzkoušela jsem i často doporučované vitaminy, ale stejně jsem neviděla pozitivní účinky. 

 

Pracuji i na svých vnitřních programech a často jdu i do dávných vzpomínek v regresce. Do regresky vedu často na toto téma i své klientky.

Slabé, jemné vlasy mohou znamenat, že nemáme sílu, energii nebo ji nadměrně vydáváme a nezbývá pro nás. Proto nám i těžko dorostou do delší délky a většinou potřebují konečky ostříhat, abychom neměly jen slabé, tenké ocásky.

tipy-na-vlasy

Když jsem si kdysi četla článek o padání vlasů od Veroniky Barkoci, dávalo mi to velký smysl. Veronika uvádí, že padání vlasů může souviset s hormonálními problémy, dlouhodobým stresem, podvýživou, nedostatečně pestrou stravou. Může být spjato se vztahem ke spiritualitě nebo se vztahem k matce.

Ženě mohou vlasy padat, když se necítí bezpečně, když je nedostatečná komunikace nebo se necítí dobře ve svém životě, na své životní cestě, své roli. Možná jsi prožívala vztah s pro tebe důležitou osobou, kdy jsi neměla prostor nebo si nedovolila udělat jakoukoli chybu. V důsledku toho na sebe můžeš být příliš tvrdá, přísná, za něco se trestáš nebo se snažíš udělat maximum, abys potěšila lidi okolo sebe.

Skryté příčiny z našeho dětství

Při terapiích s mými klientkami často řešíme spokojenost s jejich tělem, přijetí, sebelásku, pleť, vlasy, váhu. Mnoho žen se velmi hluboko ztotožňuje s traumatem odmítnutí. Odmítnutí mohlo vzniknout už kdysi dávno. A nyní, v současnosti, může i jiná autoritativní osoba toto trauma znovu otevřít. Můžeš se cítit málo důležitá, být neviděna, neslyšena, necítit se součástí komunity, rodiny, odstrčena, ad.

Možná cítíš, že nikam nezapadáš, nepatříš. Řešením je cítit se bezpečně, chráněna, najít svůj bezpečný prostor, místo, kde budeš sama sebou, přijímána, vyslyšena, respektována.

Častou příčinou i jasným znakem bývá i velká sebekontrola, obava, že uděláme něco špatně. Většinou je spojeno s dominantním člověkem v naší blízkosti. Častý je i perfekcionalismus. Bojíme se udělat změnu, krok jinam, riskovat, dělat nové, jiné věci, než ty, u kterých známe i jejich důsledky. 

Můžeme cítit plno obav, z problémů můžeme dělat obry. Obavy nás mohou paralyzovat, brání nám v konání. Toto je často spojeno i se strachem ze selhání.

Vezmi si svou sílu zpět.

Možná zrovna moc nevěříš spiritualitě a těmto skrytým příčinám. V každém případě se zkus zastavit a zamyslet nad svým životem.  Jak žiješ, pracuješ, odpočíváš, kde se pohybuješ, kým se obklopuješ, jak pečuješ o své tělo, dáváš mu tu nejlepší péči vnější i tu vnitřní? 

Věř, mít krásné vlasy nemusí být výsada pouze pár vyvolených žen. Můžeš je mít i ty.

Každá můžeme mít krásné vlasy

I naše krásné vlasy vyžadují podívat se na náš život komplexně, jak jsem nyní výše napsala.

Měj sebe na prvním místě, pečuj o své tělo, vlasy ale i vnitřní pohodu.

Toto je sebeláska v naší každodennosti, v našem moderním světě.

Dopřej si to nejlepší! Dopřej svému tělu to nejlepší ve všech ohledech!

Dopřej si kvalitní péči a čisté produkty

jak-probiha-regrese

Jaké vitaminy ti mohou pomoci?

Možná tě zajímá, co můžeš využít pro vnitřní péči o své tělo, vlasy a podpořit tak růst a kvalitu svých vlasů.  

Je to především zinek, selen, biotin, kolagen a vitamin C. Zinek podporuje růst vlasů, dostatečnou hydrataci a předchází tvorbě lupů. Selen přispívá k udržení normálního stavu vlasů. Biotin podporuje růst vlasů. Kolagen je důležitý i pro naši pleť, vlasovou pokožku. Vitamín C podporuje tvorbu vlastního kolagenu pro silné a zdravé vlasy.

Co pomohlo mě a mohu ti doporučit?

Já jsem si oblíbila nápoj Liquid Biocell TM SKIN právě pro jeho nečekané účinky na mou pleť a vlasy.  Tento můj kamarád, který se mnou i cestuje, obsahuje exkluzivní patentovanou technologii Collagen/Ha Matrix TM s unikátní kolagenovou matricí typu II., která podporuje můj mladistvý vzhled pleti, snižuje výskyt vrásek a zlepšuje hydrataci, pevnost a pružnost pleti.

 

 

Biotin přispívá k udržení mých zdravých vlasů a pokožky. Zinek přispívá k udržení zdravých vlasů, pokožky i nehtů. 

 

Skvěle chutná díky lahodné ovocné chuti, což u většiny jiných produktů potvrdit nemohu.

Složka Liquid BioCell™ získala 7 amerických a mezinárodních patentů a řadu ocenění ve své kategorii. Pro mě je ale nejdůležitější výsledek, který vidím na svých vlasech a pleti, a tak mohu na základě vlastní spokojenosti doporučit i tobě.

 

Zajímá-li tě  více tato patentovaná technologie, studie, produkt nebo výrobce, klikni TADY a dole na další stránce se dočteš mnohem více.

Nezapomínej na svá střeva

Čistá a zdravá střeva, správné trávení, to vše je pro mne na 1. místě. Oblíbila jsem si speciální vlákninu s probiotiky FIBER, více zde.  

 

Co vše dokáže vláknina, k čemu je prospěšná, proč ji pravidelně užívat, o tom bude zas další článek.

Magické splétání vlasů

V mnoha kulturách na světě představovalo splétání vlasů magický rituál na ochranu před zlými energiemi.  Vdané ženy ukrývaly vlasy spletené pod závojem či šátkem, aby si chránily energii pro sebe a svou rodinu. Svobodné dívky své vlasy zaplétaly, zdobily je ochrannými pentlemi nebo sponkami. Chtěly tak odvrátit pozornost od odkrytých vlasů. 

 

Věřilo se, že pohledy na rozpuštěné vlasy z nich kradou posvátnou sílu. Věřilo se, že ženy, které chodí s rozpuštěnými vlasy, přichází o svou energii a kdokoliv si ji může i jen pohledem ukrást pro sebe.

jak-na-krasne-vlasy

Ukázala jsem ti tu více cest, možností....

Sama si vyber tu svou 🙂