Kristýna Anna Gladiš

ctyrhodinovy-pracovni-tyden

Čtyřhodinový pracovní týden

Chceš pracovat méně a více vydělávat? Je tvým cílem třeba i čtyřhodinový pracovní týden? Společnost se mění. Čím dál více lidí chce mít čas si své peníze užít, mít víc času na prodinu. Lidé začínají vydělávat tím, co milují, cítí své poslání. A můžeš i ty.

Naše finance, peníze, mají hodnotu tehdy, máme-li i čas na to, si je užít. Svět se mění. Čím dál méně lidí bude pracovat 5 dní v týdnu, 8 a více hodin denně v kanceláři. Lidé cítí, že chtějí mít více volného času, kdy si mohou své vydělané peníze užívat, kdy mohou trávit více času se svou rodinou.

Pracuj méně, vydělávej více.

Do teď jsme znali hodně práce, hodně hodin v kanceláři, ve firmě, vydělávání, ale chyběl volný čas. Jde to ale i jinak. Mít více času a zároveň i finance.

Autor knihy Čtyřhodinový pracovní týden, Timothy Ferriss, ve své dnes již proslulé knize velmi přesvědčivě ukazuje, jak tento sen realizoval a jak to může udělat kdokoli další.

Kniha je světovým bestsellerem, který vyšel ve 35 zemích světa. 

Svůj absolutní příjem jistě znáš, ale přemýšlel jsi někdy i o relativním příjmu? Online business může být skvělé řešení pro mnoho podnikatelských nápadů a aktivit, ale ne každý se do něj pustí. Což je jedna z příčin toho, že se stále velmi mnoho lidí nechává raději zaměstnat než aby začali podnikat. Často si říkáme, že není ten správný čas. Možná nikdy nebude, možná že je ale právě teď. 

timothy-ferriss- ctyrhodinovy-pracovni-tyden

Právě nyní je ten správný čas.

Čím dříve začneš, tím dříve může přijít úspěch. Velmi rychle ti může pomoct třeba studium knih,  poslouchání odborníků na tvé téma na YouTube nebo v podcastech. Neustále se krok po kroku zlepšuj, stane se tak z tebe vyhledávaný odborník.

Ano, na naší cestě můžou přicházet i různé strachy. Cesta za úspěchem je občas náročnější, ale stojí za to. Také je důležité si rozdělit své činnosti na ty, které jsou opravdu efektivní a přinášejí nejvíce zisku, a ty, které lze omezit, případně delegovat nebo automatizovat.

Když pracujeme, nenechávejme se ničím vyrušovat, prostředím, okolím, ani jinými lidmi, aktivitami. Co jde, automatizuj. Začni i s delegováním. Ušetříš si tím mnoho svého pracovního času a získáš čas pro sebe a svou rodinu.

Nikdy neautomatizuj něco, co může být eliminováno. Nikdy nedeleguj něco, co může být automatizováno.

Postupem času, růstem tvých aktivit, zkušeností, praxe můžeš začít své podnikání, svůj příjem nebo jeho část převést na autopilota. Nedosáhneme toho ale hned. Je důležité konat ty správné kroky a být trpělivý. I menší kroky, pravidelně, každý den, vedou možná pomaleji, ale za to jistě k úspěchu. Asi to bude vyžadovat tvou trpělivost, ano, úspěch nepřijde přes noc.

Kniha tě provede těmito tématy:

  •  Jak s pomocí Paretova principu a několika dalších triků eliminovat nejméně 50 % práce.
  •  Jak přesvědčit svého šéfa, aby oceňoval výkonnost, a ne přítomnost.
  •  Jak si během 2–4 týdnů zajistit stálý příjem peněz z chytrého malého podnikání, které bude vyžadovat jen minimum vaší pozornosti.
  •  Jak za málo peněz zaměstnat vzdálené (neboli virtuální) asistenty a užít si vlastní život.
  •  Jak se postarat o svoji kariéru, aby si žádala jen krátká pracovní nasazení a dovolovala častý odpočinek.
  •  Jak zaměstnanci cestují po všech kontinentech, aniž by opustili svoji firmu.
  •   Jak zdarma bydlet kdekoli na světě a létat za 50–20 % běžné ceny
  •  Proč je důležitá selektivní ignorace, co je to relativní příjem, řízení v nepřítomnosti… …a mnoho dalšího.

Níže o této úžasné knize povídám. Zajímá-li tě to, poslechni si mě. Je to video cca 13 min dlouhé.

Máš-li raději podcasty, najdeš mou recenzi i v mém podcastu Představím tě světu na Spotify nebo iTunes.

Další recenze a více informací o této knize nalezneš například na databazeknih.cz nebo v Kosmas, kde si můžeš rovnou i objednat a máš za chvilku doma.

5/5

Další mé tipy na zajímavé knihy najdeš zde mém BLOGU nebo si je můžeš poslechnout na mém YouTube kanálu Kristýna Anna Gladiš ZDE nebo v podcastu Představím tě světu ZDE.

Přeji ti čas a klid

na čtení tvých

oblíbených knih.

A předem děkuji

za tvé komentáře

a sdílení.

reference-rozhovor-gladis