Kristýna Anna Gladiš

Jak-zvladat-zmeny-v-zivote

Jak zvládat změny v životě?

Jak reagovat na změny? Změny občas přichází velmi rychle. Jsme zvyklí na to, co známe. Ze změn má mnoho lidí velké obavy.

Většina mých klientů se mnou v konzultacích i terapiích probírá různé životní změny.  Pro někoho mohou přijít nedůležité, pro jiného ale nepřekonatelné. Každý jsme jiný. Každý z nás prošel jinými životními zkušenostmi. Nesuďme druhého, ale dejme mu prostor a respekt. 

Regreska pomohla s mnoha životními změnami.

Když klient chce projít velkou změnou, kterou již dlouho odkládá a na kterou nenachází odvahu, můžeme využít mou speciální terapii, regresku, a podívat se, co je za tím ukryto. Často pak změna jde udělat snadno a rychle. Klient ji pak nevidí jako nepřekonatelný problém.

Co nám může pomoct?

Jak ale můžeme lépe zvládat změny i sami, bez pomoci konzultací a terapií? Co nám může pomoct?

Níže uvedu několik tipů, které můžeš využít. Typy si můžeš poslechnout i v rozhovoru níže.

1. Nebuď na to sám / sama!

Nebuďme na vše sami. Kolikrát pomůže si o své situaci popovídat s někým blízkým. I jen samotné vyslechnutí je velmi prospěšné. Druhý nám může ukázat i další cesty, další možnosti, další řešení, které my sami nevidíme.

Už jen to, že o tom mluvíme, že to vyslovíme, nedržíme to v sobě uzavřeno. Už i to velmi pomáhá. Najednou i nám mohou přicházet různá nová řešení.

2. Neodsouvej, neodkládej to!

Jedná-li se o něco, co musíš stejně jednou udělat, udělej to raději co nejdříve. Čím déle to budeš odkládat, čím náročnější a větší problém to pak pro tebe může znamenat. Mnohem déle myslíš na něco, do čeho se ti nechce. Jak se přitom cítíš? Chceš se opravdu takto cítit tak dlouho? Nebo to chceš mít raději již za sebou, zvládnuto? Třeba si sám dej nějaký termín.

3. Udělej první krok!

Udělej první krok. Ať je třeba i malý, nepatrný, ale udělej ho. Jsi o kousek blíž tomu, že to budeš mít za sebou. Lepší je dělat menší kroky, častěji, než velké kroky jednou za dlouhý čas.

Více uslyšíš již v rozhovoru.

V rozhovoru s Jitkou Dynkovou Janíčkovou si povídáme právě na téma: “Jak reagovat na změny?” Povídáme si i o dalších věcech, které nám mohou pomoci mnohem lépe procházet změnami v životě. Můžeš si poslechnout i plno příkladů že života, které uvádíme.

Tento rozhovor si můžeš poslechnout na mém YouTube kanálu Kristýna Anna Gladiš, trvá cca 40 minut. Nebo si ho pusť rovnou níže.

Máš-li raději podcast, najdeš ho i v mém podcastu Představím tě světu, který najdeš na platformách Spotify, iTunes, Google podcasty, Seznam podcasty, Anchor.

Pokud se ti mé rozhovory, videa, podcasty líbí, budu ráda za tvůj odběr mého YT kanálu, podcastu, like, komentář, názor nebo sdílení, třeba přímo pod videem na YouTube.

Možná máš ve svém okolí někoho, komu by rozhovor, podcast mohl pomoct, nebo by i pro něj toto téma bylo zajímavé, budu také vděčná za tvé doporučení a sdílení dále.

Děkuji za tvůj čas a tvou pozornost.

Těším se, že třeba někdy budeš i ty mým hostem rozhovoru. Hostem může být totiž každá žena nebo muž. Jsme na jedné vlně. Společně se podporujeme, společně jsme silnější. Ukazujeme cestu i našim dětem a jejich dětem.

Přeji ti, ať procházíš změnami s lehkostí!

kristyna-anna-gladis