Kristýna Anna Gladiš

deprese

Jak může ticho dovést až k depresi

Po jedné mé aktuální terapii jsem si uvědomila, že se téma, které jsme právě s klientem řešili,  může týkat mnoha lidí. Pokud se to nechá být, nic se s tím nedělá, žádné změny, může to dovést k vyčerpání, života bez energie, oddělenosti, smutku, ztráty radosti ze života a v neposlední řadě i těžké depresi.

 

A pak by jen následovaly terapie, léčení a další. Není tedy lepší tomu předejít?

Povím ti o další mé zkušenosti s klientem, kterého jsem provázela regreskou, terapií, kterou používám nejčastěji. Byla to jeho již druhá regreska se mnou. Nyní nám to  ukázalo mnohé další, hlubší, vědomí skryté souvislosti o nedorozumění, nekomunikaci, nepochopení. Jeden z blízkých členů rodiny klientovi velmi silně zrcadlil, co nemá vyřešeno, a na čem je vhodné zapracovat a změnit. Není to jen jeho tématem. Zažívá to více lidí okolo nás. Možná i ty prožíváš něco velmi podobného.

Pro tebe, kdo tu jsi poprvé, nejprve něco o mě. Jsem s klienty každý den v jejich příbězích, dávných vzpomínkách, jejich minulých životech.

 

Když se s lidmi bavím o minulých životech, je to pro mne normální, ale ty to tak mít nemusíš.  Abych to vysvětlila i tobě, kdo jsi regresku nikdy nezkusil nebo o ni ani neslyšel,  tedy provázím muže i ženy jejich podvědomím.

 

Zavedu je do jejich podvědomí, kde je ukryto velmi mnoho vzpomínek, ale třeba i jejich schopnosti a dary. Zde se jim tyto jejich vzpomínky, příběhy ukazují, znovu je prožívají.

 

Ty sám, bez pomoci terapeuta, se tam těžko dostaneš. A pokud ano, jen lehce, na okraj, nepustí tě to do těch hodně náročných, i když velmi důležitých míst a situací.

Nejsme tu poprvé.

Kdo ví, cítí, tuší, že tu nežije poprvé, ten se ani smrti nebojí. On totiž ví, že je to jen další schod na schodišti života, posun k vyššímu poznání, získání dalších zkušeností. Je to zkrátka cesta, kde není tak důležitý cíl.

 

Pokud nevěříš nebo ti minulé životy dokonce nahání strach, je to v pořádku. I ty jsi na své cestě poznání. A třeba ještě není ten správný okamžik. Pak možná následující řádky nebudou pro tebe zcela srozumitelné, pochopitelné.

co-s-depresi

Přišlo mi velmi důležité upozornit na to, neboť se může týkat mnoha lidí. Pokud se to nechá být, nic se s tím nebude dělat, žádné změny, může to dovést k vyčerpání, života bez energie, oddělenosti, smutku, ztráty radosti ze života a v neposlední řadě i těžké depresi.

Nebudu popisovat do detailu celý příběh, pokusím se vyzdvihnout to důležité, hlavní myšlenku. 

A co by mohlo pomoci i tobě?

Začínáme terapii. Bavíme se o mamince. Nechci k ní jezdit, vůbec se mi tam nechce, necítím se tam dobře. Neustále po mě chce nějakou práci. Chápu, nestačí na vše sama. Rád ji pomohu. A v čem je problém? Chce vždy, ať to dělám přesně tak, jak chce ona. Není mi to vůbec příjemné.

 

Jsem přece dospělý muž.

Nevidí to? 

Nerespektuje mě. Neposlouchá mě. Ani mě nenechá ráno spát. To to nevidí, že jsem jiný než ona? Necítím se tam vůbec dobře. Mám ji rád. Nejsem líný. Rád ji pomohu. Ale jinak. Tak tam raději nejezdím.

 

Klient umí pracovat. Je manuálně šikovný. Není ale jako jeho matka ten typ člověka, kterého naplňuje pouze práce okolo domu, doma. On skvěle rozumí technice, lákají ho různé nové technologie, elektronika, IT  a plno dalšího. Je typ vědce, badatele, učitele, vynálezce, od všeho toho něco. Potřebuje pochopit, porozumět, vidět smysl.

 

Z toho vyplývají častá  nedorozumění, napětí, omezení kontaktu, ad.

Často nám právě naši nejbližší silně, bolestivě zrcadlí nás samotné.

Chtěla bych upozornit, že na naší planetě žijí různé typy bytostí. Asi tušíš, že nejsme všichni stejní. Lidé mají různé nastavení, různé zaměření, různé schopnosti, různé dary.

Jaké máš dary, to ti pomohu zjistit pomocí Diamantu tvé duše. Více najdeš zde.

Někdo je šikovný manuálně, jiný přes techniku, počítače, jiný zas umí skvěle mluvit nebo psát knihy. Někdo by měl léčit lidi, jiný pracovat s dětmi, další zas vyvíjet nové šetrné technologie.

 

Pokud nepochopíme, že to má každý jinak, vznikají velká nedorozumění, napětí, vzájemné vzdalování se. Rodinné vztahy mohou zeslabovat, být v napětí, občas je jak před bouřkou, pak přijde blesk a zas se vše uklidní. Ale pohoda je tam velmi zřídka.

jak-uvolnit-psychycke-napeti

Vidíme, že maminka má úplně jiné nastavení než syn. Proto dochází k velkému nedorozumění. Jako by každý mluvil jinou řečí. Proto docházelo k častému napětí. Když nám není něco příjemné, často se uchýlíme k mlčení. Méně komunikujeme. Omezíme kontakt. Tak se můžeme vyhnout dalšímu zklamání, nedorozumění, výbuchům hněvu.

 

Může to vést až k depresím.

Klient neuměl říci, že potřebuje vysvětlení, že potřebuje znát důvod, neřekl nevím, neumím, nerozumím, nevidím v tomto smysl. Vidím smysl v jiných činnostech. A toto vedlo dlouhou dobu k velkým nedorozuměním a následnému omezení kontaktu s příbuznými.

 

Pak nám právě může velmi scházet opora, zázemí, vřelé rodinné vztahy. Cítíme se tu sami, jsme smutní. Hledáme tu své místo. Hledáme, kdo by nám rozuměl. Hledáme lásku.

 

Pokud to trvá příliš dlouho, může to vést až k dlouhým depresím.

 

Přemýšlíme sami nad sebou. Nad hlubším smyslem života. Proč právě nám se toto děje. Přicházejí často i různá pochopení, uvědomění. I toto je ale náš růst. 

Chceme to pochopit. A toto pak vede k různým terapiím,  například jako zde k regresce.

Rodina, maminka nebyla tou prvotní příčinou. Toto téma klient neprožívá poprvé. Byla to jen jeho další zkušenost. Opakuje se to.

 

Šli jsme totiž mnohem dál. Trvalo to přes hodinu. Ukázaly se další životy, další vzpomínky. Nebylo to vždy spojeno s rodinou, ale téma bylo stále stejné.

reseni-na-depresi

Jednou to vzniklo a poté se to klientovi několikrát zopakovalo, v různých životech, v různých souvislostech.

 

Ten poslední, kdo mu toto téma opět připomněl, byla jeho matka. Bylo na čase s tím už něco udělat. Zastavit to. Už není třeba to přenášet do dalších let a životů. Dozrál čas. Klient je na to již připraven. Proto se ukázalo, co mělo. Až nyní. Díky bohu za to.

 

Regreskou, tím, že do toho vstoupíme, projdeme, znovu připomeneme, tím to uvolňujeme nyní v tomto čase. Mnohé se propojí, dojde k nadhledu, pochopení. Již není třeba to znovu opakovat.

 

Na konci terapie je vždy moment, kdy klient otevře oči a najednou je tu někdo jiný. Vidím jinou energii. Vidím úlevu. Vše se propojuje, procesy dobíhají.  Chybějící puzzle zapadlo do obrazu a obraz je celistvý.

 

Nebylo mým cílem popsat ti tu detailní příběh. Detaily patří vždy jen klientovi. I ty máš své příběhy, tajemství.

 

Snad ale to hlavní, společné mnoha lidem, čteš mezi řádky.

mlceni.nekomunikace

A jaké z toho plyne doporučení?

  • Komunikovat.
  • Nic nedržet dlouho v sobě.
  • Snažit se pochopit, vcítit se i do druhého.
  • Říkat svůj názor. Respektovat názor druhých.
  • Nebát se říci NE, NEUMÍM, NEROZUMÍM, NECHÁPU
  • Jsme různí.

On totiž ten druhý nemusí vůbec tušit.

Ani my samotní nemusíme vůbec tušit, co vše se za naším aktuálním problémem skrývá.

 

Pokud je ti toto téma blízké, víš, o čem zde píšu, zažíváš to již delší dobu, ráda ti pomohu jít do tvých příběhů a nahlédneš, co je to tvé tajemství. Můžeme to spolu v regresce uvolnit a ukončit.

 

Více o regresce nalezneš ZDE.

 

Váháš? Můžeš si zde přečíst reference mých klientů nebo využít krátkou bezplatnou konzultaci.

 

Dárek-Gladis

Jako DÁREK  ode mne přijmi  eBook s několika tipy, jak můžeš sám měnit svůj život každý den. Protože i malé kroky každý den jsou důležité. Dárek nalezneš ZDE.

 

Máš-li další otázky, zajímá tě mé zkušenosti z praxe, můžeš se přidat do mé uzavřené FB skupiny REGRESKA ONLINE – cesta ke svobodě.