Kristýna Anna Gladiš

voda-v-nasem-zivote

Kouzelné studánky a voda v našem životě

Poslední květnový den je dnem, který oslavuje vodu. Je dnem věnovaným starodávné tradici otvírání všech i těch téměř zapomenutých studánek.

Jakou kouzelnou studánku znáš?

Miluji cestování a tak pokaždé, když cestuji, navštěvuji i různé zapomenuté studánky, nebo poslouchám a čtu pověsti o těchto studánkách.

 

Jedna má oblíbená studánka je v Českém ráji u Sobotky, kousek od Humprechta.

ocisteni-tela-i-duse

 

Další mou oblíbenou studánkou je malá, pro turisty téměř neviditelná studánka, pramen v Jánských lázních, přímo pod Černou horou.

Naše zem je plná kouzelných studánek, naše zem je celá kouzelná. Kdykoli cestuji, neustále objevuji další nádherná místa.

 

Českolipský deník v jednom ze svých článku vypráví o staré tradici datované k tomuto dni. Uvádí, že dívky z jara obcházely studánky ve svých i přilehlých vesnicích a čistily je. Modlily se za čistou vodu, úrodu a vše bylo zakončené tancem a hudbou.

 

Pokud bydlíš na Vysočině, můžeš zajet do obce Tři Studně a oslavit tento den přímo tam, v místě k tomu přímo ideálním.

jak-najit-svou-cestu-v-zivote

Přírodní prameny bývaly za starých časů jediným zdrojem pitné vody. Na Vysočině následovalo po dlouhé a drsné zimě jarní čištění studní a studánek, někdy i s doprovodným obřadem.

 

Obřad ctil víru starých lidí, že „studně, potoky a rybníky musí být před létem vybrány, neboť kdo studánku vyčistí, přivolá si štěstí, a kdo ji znečistí, volá na sebe neštěstí”.

 

Uvědomuješ si,
jak je voda ve tvém životě důležitá? 

Naši moudří předkové prokazovali vodě velkou úctu a pokoru.  Naše tělo je z veliké části tvořeno právě vodou. Dodáváš svému tělu čisté, kvalitní tekutiny? Nejlepší je voda z přírody, z čistého zdroje, z horských pramenů. Zkus omezit vodu z plastu. Používej raději skleněné nádoby.

nova-zivotni-cesta

Kolikrát denně využíváme její moc?

Jakou váhu ji přikládáme?

Co by dal člověk v poušti za sklenku vody?

Jako se říká, že sůl je nad zlato, tak i voda je nad zlato. K čemu nám bude zlato, peníze, bohatství, když nebude čistá pitná voda, když ji bude nedostatek.

 

Na naší planetě postupně ubývá pramenitá voda. Je tedy důležité si ji vážit, chránit ji, neplýtvat jí.

poslani-v-zivote

Pomocí vody si můžeš přitahovat svá přání.

Do vody můžeš vložit svůj záměr.

Můžeš využít vodu k tomu, aby tě očistila.

Pokud je pro tebe už nuda neustále pít jen čistou vodu, zkus do ni dát někdy kousky nakrájeného ovoce, jindy bylinky, zázvor, okurku nebo to můžeš různě kombinovat.

 

Vynikající je nabít vodu mocnými krystaly, například křišťálem, růženínem, ametystem.

regrese-mlada-boleslav

Chraň vodu, neplýtvej jí.

 

Použitý zdroj: Českolipský denik

Jako DÁREK  ode mne přijmi  eBook s několika tipy, jak můžeš sám měnit svůj život každý den. Protože i malé kroky každý den jsou důležité. Dárek nalezneš ZDE.

 

 

Máš-li otázky, zajímá tě mé zkušenosti z praxe, můžeš se přidat do mé uzavřené FB skupiny REGRESKA ONLINE – cesta ke svobodě.

kristyna-anna-gladis