Kristýna Anna Gladiš

dary-duse-gladis

Poklady, skrytá tajemství, dary naší duše

Ráda naslouchám a i věřím starým lidovým tradicím, pověrám, povídání, ne těm křesťanským, ale těm ještě mnohem starším. Naši dávní předkové, naši předci v hlubokých rodinných liniích věřili i v jednu z pověr, mýtů, legend, že Velký pátek je dnem spojovaným s magickými silami. Na Velký pátek se otevírají hory, které vydávají své poklady. Tento pátek jsme měli právě před několika dny.

 

Co se ti vybaví pod slovem poklad?

Zajímá mě, našel jsi nějaký poklad? Co to vůbec poklad znamená? Každý si můžeme pod slovem poklad představit něco jiného. Můžeš vidět truhlu plnou zlata, bankovní účet třeba se 7mi ciferními čísli, můžeš vidět luxusní sídlo, tajemství, které ti otevře oči, můžeš se najednou ocitnout v jiném světě, naleznout spřízněnou milovanou osobu, která je pro tebe tím nejcennějším pokladem, a plno dalšího.

diamant-tve-duse

Pod tou horou si můžeš představit cokoli, i sebe samotného.

 

Pověra na Velký pátek, že hora ukrývá poklad a tento den se hora otevře, je velmi hluboká. Věřím, že tou horou můžeme být i my samotní. Jak to kdysi naši předkové mysleli? Nebylo to právě takto?

 

Cítím Velikonoce, jaro, březen, duben, jako období nových začátků. Období zastavení se. Kam jdeme? Kam chceme? Jsme spokojeni na místě, kde právě jsme? Jsme spokojeni ve vztazích, které žijeme a prožíváme?

 

Každý z nás má v sobě ukrytý poklad.

Každý jsme poklad, jsme jedineční, na světě není stejného. Občas si toho ani nejsme vědomi. Ostatní ho mohou vidět, jen my se tomu můžeme bránit. Náš život, okolnosti, zkušenosti, zkoušky, nás vedou k tomu, abychom tento poklad v sobě našli.

 

Možná tomu nevěříš.  Možná jsi skeptický.  Jak by se ti ale mohl ukázat, když tomu ani nevěříš?

 

Zkus se na chvíli přesunout do světa fantazie, do světa, kde je vše možné.

diamant-duse

I nyní, v tomto našem světě je vše možné. Je to o tom, CO SI SAMI DOVOLÍME.

Co sami chceme vidět a co skutečně vidíme? 

Co přehlížíme? 

Co nás volá?

Otevři oči! Naslouchej! Buď vnímavý!

Život je jedna velká magie, fantazie, kouzla. Zkus se vrátit do svého dětství. Co tě bavilo? Co jsi miloval dělat a bylo ti jedno, že utíkají hodiny. Nesledoval jsi je. Vše se v ten moment zastavilo. Byl jsi tu najednou jen ty.

 

Co nyní děláš, když potřebuješ vypnout a na nic nemyslet? Za čím s tebou chodí ostatní? S čím jim pomáháš? O čem se společně bavíte? Jak ti u toho je? Jak se u toho cítíš? Jsi u toho sám sebou?

 

A nyní si představ, že bys měl ideální práci, přesně tu pravou pro tebe, tobě na míru. Tato tvá práce by ani nebyla prací, byl by to tvůj život, tvoje naplnění. Těšil by ses do ní, nehlídal bys čas. Nepotřeboval bys z ní odpočívat, brát si dovolenou, protože by s tebou byla v plném souladu a nevyčerpávala by tě. Co by to bylo?

 

Možná se to může zdát náročné, neskutečné, jen jako sen. Není. Plno lidí okolo toto již žije. Lidé již začínají žit své sny.  Jak je to možné? 

 

Prostě si to dovolili.

jak-nalezt-sve-poslani

Zastav se. Buď v tichu a poslouchej.

Občas stačí otevřít dveře, vystoupit z toho známého prostoru nebo se podívat oknem ven a najednou vidět tu krásu. Můžeš zahlédnout něco, co jsi dříve neviděl, přehlížel, nechtěl nebo nedokázal vidět.

 

Tím, jak sbíráme zkušenosti, měníme se, okolí se ani měnit nemusí. Přesto vidíme věci okolo nás jinak. Je to jiné, my jsme jiní. Už jsme někdo jiný, než jsme byli před rokem. 

 

Obavy z neznámého máme občas všichni. Někdo častěji, někdo víc. I toto můžeme změnit Co nejhoršího se může stát? Položme si tuto otázku, když stojíme před neznámem. Je horší zkusit to a riskovat, nebo nezkusit a později litovat?

 

Co dělá tvůj život pestrým? 

 

Je život pestrý, když každý den děláme to samé, podobné?

 

Život nám staví do cesty různé zkoušky, překážky. Máš sílu je zdolávat? Nebo je raději obejdeš, vyhneš se jim?

jake-jsou-me-dary

Pomáhám, pokud někdo svůj poklad nevidí. Jdu do hloubky, kdy v té nejčistší podobě naleznu poklad, který je v každém ukrytý.

Každý neseme něco jiného, jiné dary. Může to být soucit, může to být dar komunikace. Tvá duše může nést pravdu nebo moudrost. A jsou další dary, které můžeme mít. Nemáme pouze jeden dar, ale kombinaci několika. Každý má různou váhu jednotlivých darů. Proto jsme všichni unikátní, jedineční. Hodně o nás vypovídá naše datum narození i místo, kde jsme se narodili.

 

O tomto tématu by se dalo mnoho a mnoho psát. Co ale každého zajímá, je to, co je to jeho, kdo je on. 

 

Pokud se hledáš na své cestě a tvé dary jsou pro tebe ještě zahaleny v mlze, můžeš se mnou poodkrýt závoj a nahlédnout.

Možná tušíš, ale nevěříš.

receze

Svůj dar můžeš cítit, tušit, co je to, ale nevěříš. Často se bojíme projevit. Velmi často nás limitují různé hluboké bloky z minulosti. Kdysi dávno jsme mohli doplatit za to, že jsme se projevili, že jsme byli sami sebou, že jsme konali dobro, že jsme pomáhali.


Naše podvědomí, naše duše si to pamatuje. Bojí se znovu to samé prožít. Už nechce, aby to znovu bolelo.


Proto je právě regrese i pro toto velmi účinnou metodou, která pomůže vyčistit vše, co nám nyní stojí v cestě a blokuje otevřít se našemu plnému potenciálu, našim darům, našemu pokladu.

Pokud chceš znát svůj poklad, pomohu ti ho najít.  Vidím v druhých jejich dary.  Je to skvělé, když ke mně přichází někdo smutný, hledající se a odchází někdo úplně jiný, má rozzářené oči, otevřené, již vidí, již ví.

Kristyna Anna Gladis

Jako DÁREK  ode mne přijmi  eBook s několika tipy, jak můžeš sám měnit svůj život každý den. Protože i malé kroky každý den jsou důležité. Dárek nalezneš ZDE.

 

Máš-li další otázky, zajímá tě mé zkušenosti z praxe, můžeš se přidat do mé uzavřené FB skupiny REGRESKA ONLINE – cesta ke svobodě.