Kristýna Anna Gladiš

neshody.ve.vztahu

Tolik jsme si již prožili a ještě zažijeme

Přemýšlím nad tím, jak často si přejeme, aby druzí něco pochopili. Například ve vztahu, v páru. Něco, co my již víme, vidíme, cítíme.  Mnohdy už velmi, velmi dlouho. A ten druhý to stále nevidí, necítí, nechápe nebo nerozumí vůbec tomu, co říkáme.

 

Jak se přitom cítíme? Bezradní? Bez síly? Jako bychom nebyli vidět, slyšet? Mluvíme do prázdna?

Vždyť mluvíme stejnou řečí. Druhý nás přece musí slyšet.

Co když jsme každý naladěn na jiné frekvenci? Vysíláme na jiných vlnách, než ten druhý dokáže přijímat. Pak je pochopitelné, že se nemůžeme ani slyšet, natož pochopit.

 

Pár ve vztahu většinou není na stejné úrovni, jeden je výš, jeden níž. Zřídka je to na stejné úrovni. Postupem času, aby spolu mohli žít, vyrovnávají se jejich úrovně, ten výš o něco klesne, ten níž zas vzroste, až budou na stejné úrovni. Představme si to jako dvě sklenice s vodou, každá naplněna do jiného objemu. Z té plnější přelijeme do druhé tolik, až se hladiny vody vyrovnají.

Co to ale znamená pro oba? Jeden roste a druhý může mírně stagnovat nebo klesnout. Nějakou dobu to vydržíme, žijeme spolu, pak přijde moment, kdy si uvědomujeme, že něco není tak úplně v pořádku.

Většinou si to uvědomí ten, který již neroste, ale stagnuje nebo klesá. Tomu rostoucímu to nepřijde, naopak se může cítit velmi spokojený.

jak-resit-hadky

Může to takto fungovat dlouhodobě? Ano, některým možná ano, mnohým ale ne. Již to totiž není takové, jaké to bylo. Již nemáme ty růžové brýle. již nejsme zamilovaní a už vše nepřehlížíme, už nechceme dělat kompromisy.

 

Ti dva se kdysi dohodli, že se na své cestě životem potkají a budou spolu trávit nějaký čas. A to proto, že si mají něco předat, pochopit, odžít, něčemu se naučit, projít určité zkoušky. A pokud je mezi nimi nějaký blok z minulosti, může se nyní opět vynořit. Mohou opět prožívat situace, které se opakují. A budou se opakovat dokud s tím něco neudělají.

Dokážeš si představit, že je již předem dán čas, období, kdy spolu ti dva budou? Ano, dokonce i na tomto se spolu domluvili. Jen na to už zapomněli. Bylo to kdysi dávno, ještě než se narodili.

Může přijít okamžik, kdy se ti dva opět rozejdou. A důvod je proto, že to tak oba chtěli, jen si to nyní nepamatují. Již si předali, co měli. Již není potřeba dalších zkoušek, proto je čas jít každý svou cestou.

 

Pokud rozchod nepřijímáme, nechceme udělat ten krok, následovat své srdce a ne rozum, může nás velmi bolet, může nás to vracet zpět, dokud nepochopíme. Není to většinou vůbec lehké, mnohdy to hodně bolí a je pro nás velmi emočně náročné nebo aspoň pro jednoho z těch dvou.

 

Když si ale uvědomíme, jak krátký je to okamžik, v rámci našich tolika životů, dokážeme se na to dívat z nadhledu. Poznáme, že není čeho se obávat, proč být dlouho smutní. Je velmi časté, že se zas někdy opět setkáme, i když to může být až v dalších životech.

hadky.mezi.partnery

Existují rodiny duší, které se stále dokola a dokola vrací k sobě a prožívají si vzájemně různé role ve vztahu. Jednou jsi muž, jednou žena. Jednou můžeme být ve vztahu dítě rodič, jindy partneři, jindy zas sourozenci. 

CHCEME SI PROŽÍT RŮZNÉ TYTO ESENCE ŽIVOTA.

Potřebujeme ŽIVOT PROŽÍVAT, podstupovat různé ZKOUŠKY, i když mnohdy velmi náročné. Ale o tom je život. Nepřišli jsme se sem nudit. Naše duše chtějí zábavu, pestrost, občas si zažít i smutek, ztráty, odloučení a jindy zas radost, štěstí, hojnost.

 

Čím starší jsme duše, čím více životů jsme si už tu prožili, tím máme většinou náročnější životní zkoušky. Jsou to ale zkoušky, které DOKÁŽEME ZVLÁDNOUT. Vesmír ví, že je můžeme zvládnout. A každou zkouškou naše duše jakoby trochu povyroste, pochopí, získá větší NADHLED….

KAŽDÝ JSME UNIKÁTNÍ, JEDINEČNÍ, nikdo na světě není stejný, jako my. VYUŽIJ SVOU JEDINEČNOST. Jdi do výzvy, když přijde zkouška. Je to jen další schod, jak se dostat o něco výš.

Tento život je jak jízda rychlíkem, vše rychle utíká. Užívej si každý okamžik.

Minulost byla. Budoucnost teprve bude.

Ale žiješ právě teď.

Žij jsou jedinečnost.

Následuj své poslání v tomto životě.

Buď tu pro ostatní, jako i oni tu jsou pro tebe.

mlceni.nekomunikace

Ani my samotní nemusíme vůbec tušit, co vše se za naším aktuálním problémem skrývá.

 

Pokud je ti toto téma blízké, víš, o čem zde píšu, zažíváš to již delší dobu, ráda ti pomohu jít do tvých příběhů a nahlédneš, co je to tvé tajemství. Můžeme to spolu v regresce uvolnit a ukončit.

 

Více o regresce nalezneš ZDE.

 

Váháš? Můžeš si zde přečíst reference mých klientů nebo využít krátkou bezplatnou konzultaci.

 

Dárek-Gladis

Jako DÁREK  ode mne přijmi  eBook s několika tipy, jak můžeš sám měnit svůj život každý den. Protože i malé kroky každý den jsou důležité. Dárek nalezneš ZDE.

 

Máš-li další otázky, zajímá tě mé zkušenosti z praxe, můžeš se přidat do mé uzavřené FB skupiny REGRESKA ONLINE – cesta ke svobodě.